Instagram efekt bulma nasıl yapılır? Filtre kaydetme

AliDayı

New member
Instagram efekt bulma nasıl yapılır? Filtre kaydetme Toplumsal medya platformları yüz filtreleri ve efektleri yardımıyla kullanıcıların daha fazla ilgisini çekiyor. Üslubunuza uyan bir Instagram efekti bulduğunuzda dostunuza gönderebilir, platformda paylaşabilir ve toplumsal medyanın tadını çıkarabilirsiniz. Bilhassa aradığınız bir konsept yahut fikir var ise Instagram’da yeni efektleri bulmak güç olabilir. İşte Instagram efekt bulma nasıl yapılır? sorusunun cevabı!

Instagram’da istediğim efekti nasıl bulurum?

Instagram filtreleri
; dev markalardan şahsi hesaplara kadar onlarca hesap tarafınca kullanılıyor. Instagram’ın ön plana çıkardığı efektleri kullanmak nispeten kolay olsa da, yenilerini bulmak ve bunları kaydetmek biraz daha uğraştırıcı olabilir.

Instagram Efekt Galerisini kullanarak efekt bulma

Android yahut iOS aygıtınızda Instagram uygulamasını açtıktan daha sonra şu adımları izlemelisiniz:

• Adım 1: Ana sayfada Instagram kamerasına erişmek için sağa kaydırın yahut haber akışınızın üst kısmındaki “Öykü” simgesine tıklayın.
  • Adım 2: ‘Efektlere Göz At‘ seçeneğini bulmak için kameranın dairesel menüsünde en sağ kısma ilerleyin.
  • Adım 3: Efekt Galerisini açmak için ‘Efektlere Göz At’ butonuna tıklayın.
  • Adım 4: Efekt Galerisine girdikten daha sonra, filtrelerden rastgele birine dokunabilir ve Instagram Kıssanızda kullanmak için ‘Dene’ butonuna tıklayabilirsiniz.
Şayet filtre hoşunuza giderse ‘Gönder‘ seçeneğini kullanarak arkadaşlarınıza gönderebilir yahut indir butonuna tıklayarak galerinize kaydedebilirsiniz.

Instagram Öyküsünden efekt bulma

Öyküler aracılığıyla Instagram filtreleri bulmak da aslında çok kolay. Yapmanız gereken birkaç adımlık süreç şöyle:

• Adım 1: Efekt kullanan bir Instagram Öyküsü bulun.
  • Adım 2: Kıssanın sol üst köşesindeki efekt ismine dokunun.
  • Adım 3: Açılan pencerede “Dene” yahut “Kaydet” butonuna tıklayın.
Instagram hesabından efekt bulma

Merak ettiğiniz efektlere Instagram hesapları üzerinden erişebilirsiniz. Bir içerik oluşturucunun Instagram profili üzerinden efektlerini deneyebilirsiniz.

• Adım 1: Instagram profilini bulun ve ızgara kısmındaki ışıltılara dokunun.
  • Adım 2: Hesap sahibi tarafınca oluşturulan filtrelerden istediğinizi seçin.
  • Adım 3: Filtreyi denemek yahut indirmek için aşağıdaki butonları kullanın.
Artık beğendiğiniz filtreyle fotoğraf çekebilir yahut görüntü kaydedebilirsiniz. Fakat Instagram’da kullandığınız bu efektin hesap sahibi tarafınca yapıldığını ve platformdan silinebileceğini de göz arkası etmeyin.

Instagram’da kaydettiğim efektler nerede?

Instagram’da sevdiğiniz filtreleri
bulduktan daha sonra daima kullanmak yahut arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz kaydetmek mantıklı olacaktır. Bulduğunuz efekti kaydederseniz hesabınıza özel bir koleksiyon oluşturulacaktır.

Instagram’da kaydedilen efektlere ulaşmak için Efekt Galerisine gidin ve üst satırda yer alan başlıklar içinden “Kaydedilenler” kısmına dokunun.

Kaydettiğiniz filtreler ayrıyeten Öykü yahut Reels kaydetme sayfasındaki dairesel menüde de yer alır. Kaydedilen efektlere menünün sol tarafında sıralanır, bu menüden süratlice seçim yapabilirsiniz.

Pekala ya siz Instagram efekt bulma konusu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında ve SDN Forum‘da paylaşabilirsiniz.