İBB duyurdu: ‘Askıda Fatura’da ödemeler 44 milyonu aştı

uçanteneke

New member
‘Aile Dayanak Paketi’ne 8 milyon 376 bin TL, ‘Anne- Bebek Dayanak Paketi’ne 6 milyon 48 bin TL yardımda bulunuldu. Gereksinim sahibi öğrencilere yapılan 4 milyon 425 bin TL fiyatındaki yardımlar ile toplam takviye, 63 milyon 588 bin TL’ye ulaştı. Askıda Fatura’da, 44 milyon 737 bin TL fiyatındaki 302 bin 747 adet fatura askıdan indi.

‘Askıda Fatura’ya dahil edilen ‘Aile Destek’ ve ‘Anne-Bebek Destek’ paketlerine toplam 14 milyon 425 bin TL yardım yapıldı. ‘Aile Dayanak Paketi’ ile 8 milyon 376 bin TL bedelindeki 50 bin 803 paket ailelere ulaştı. Ekonomik bakımdan güç günler geçiren annelere, ‘Anne-Bebek Takviye Paketi’ ile 6 milyon 48 bin TL pahasındaki 33 bin 992 paket ulaştırıldı. Yapılan yardımlar, dayanağa muhtaçlık duyan bireylerin İstanbulkart’larına yatırıldı. Yardımlar, mutabakatlı marketlerden temin edildi.

‘Eğitim Takviye Paketi’nden 17 bin 703 öğrenci faydalandı. Toplam 4 milyon 425 milyon TL yardım aldı.

Geçim derdi çekenlere takviyede bulunmak isteyenler, askidafatura.ibb.gov.tr’yi ziyaret ederek ya da Alo 153 Tahlil Merkezi’ne ulaşarak katkıda bulunabiliyor.