Erdoğan’dan yatmadan evvel manda yoğurdu tavsiyesi: Bakraç ortasında geliyor

uçanteneke

New member
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Tokat ziyaretinde çiftçiler ile bir ortaya geldi. Erdoğan, “Şimdi ben bir şey tavsiye edeceğim. Ben şunu yapıyorum, her akşam yatarken manda yoğurdu. Manda yoğurdu gerçekten kalitedir epey düzgündür. Onun içine şu biçimde Medine hurması doğrarım, 3 tane yahut 5 tane. Ona çay biraz çay kaşığı kestane balı ve bir de içine yulaf ezmesi atarım. Bu dörtlüyü karıştırarak yer yatarım, şifa. Bakraç ortasında geliyor” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Tayyip Erdoğan, Tokat ziyaretinde çiftçiler ile bir ortaya geldi. Bu görüşme Cumhurbaşkanlığı tarafınca bugün yayınlandı. Çiftçiler, dayanak beklediği hususları, yaptıkları işten bahsettiler. Erdoğan çiftçilere beslenme tavsiyesinde bulundu. Akşamları manda yoğurdu yediğini belirten Erdoğan, “Şimdi ben bir şey tavsiye edeceğim. Ben şunu yapıyorum, her akşam yatarken manda yoğurdu. Manda yoğurdu sahiden kalitedir epey düzgündür. Onun içine şöyleki Medine hurması doğrarım, 3 tane yahut 5 tane. Ona çay biraz çay kaşığı kestane balı ve bir de içine yulaf ezmesi atarım. Bu dörtlüyü karıştırarak yer yatarım, şifa. Bakraç ortasında geliyor” diye konuştu.

“Artan yem meblağları işlerimizi olumsuz etkilemektedir”

Eşi öğretmen olan 5 çocuklu bir besici bayan, görüşme sırasında “Sizin de bildiğiniz üzere artan yem fiyatları işlerimizi olumsuz etkilemektedir. Ben de üretim yapmak istiyorum bu işi severek yapıyorum. Bu işi epeyce seviyorum ve bırakmak istemiyorum” dedi.

“Vahit beyefendi et hayvancılığında hayvan arıyor. hayvanlarınızı çabucak alır.”

Erdoğan ise “Onu bırakma aslına bakarsanız de. Şayet et hayvancılığı ise bak örneğin (Tarım Bakanı) Vahit (Kirişci) Beyefendi şu anda et hayvancılığında hayvan arıyor, hayvanlarınızı çabucak alır. Şu anda Uruguay’dan hayvan getirmeye çalışıyoruz, meğer burada var. Alışılmış 50 (adet) falan yetmez” diye konuştu.

“Kırmızı ete muhtaçlığımız var neden ta Uruguay’dan alalım”

Erdoğan, “Şu anda kırmızı ete muhtaçlığımız var neden ta Uruguay’dan alalım. Biz kendi ülkemizdeki hayvanları almak suretiyle bu işi bitirelim. Çiftçimizi de bu noktada rahatlatalım” dedi.

“Ramazan’da istiyoruz ki ucuz fiyatla vatandaşımıza Et Süt Kurumu’nda eti, kıymayı, kuşbaşını verelim”

Et ve Süt Kurumu içinse Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ramazan geldi, Ramazan’ımızda da istiyoruz ki ucuz fiyatla vatandaşımıza Et Süt Kurumu’nda falan eti, kıymayı, kuşbaşını verelim” dedi.

“Tarımı hayli önemsiyorum”

Erdoğan, “Asrın en değerli zenginlik kaynağı unutmayın petrol falan değil tarımdır, topraktır. Tarımı epeyce önemsiyorum. Sizler birer mihmandarsınız. Vahit beyefendi sizinle hemhal olacak inşallah bu topraklar Türkiye’yi ayağa kaldıracak” dedi