Elon Musk’tan farklı Twitter açıklaması: Beni dinlemeniz lazım

AliDayı

New member
Elon Musk’tan farklı Twitter açıklaması: Beni dinlemeniz lazım Twitter’ı satın almaya talip olduğundan beri Elon Musk’a dair en büyük belirsizliklerden biri CEO’luk nazaranvi oldu. Bugüne kadar Twitter CEO’luğuyla ilgili açıklamada bulunmayan ve yalnızca platformda değişiklik yapmak istediğini söyleyen Musk, birinci kez konuştu.

Elon Musk: Twitter CEO’luğunu umursamıyorum

Birkaç gün evvel Twitter çalışanlarıyla görüşme yapan Elon Musk’ın nelerden bahsetmiş olduğu ortaya çıkmaya başladı. Argümana bakılırsa Elon Musk, şirketin CEO’su olmayı “umursamadığını” lisana getirdi. Musk, CEO’luk bakılırsavi yerine daha süratli kararlar alabileceği biçimde ilerlemek istiyor.

Insider’da yer alan habere nazaran dünyanın en varlıklı insanı, Twitter yöneticisi olup olmayacağına çabucak hemen karar vermedi. Hatta Musk’ın, Twitter çalışanlarıyla yaptığı toplantı sırasında bu koltuğa talip bile olmadığını söylemek mümkün.

Görünüşe göre Elon Musk, Twitter için olabildikçe süratli kararlar almak istiyor. Çalışanlara yönetici olarak değil, yalnızca ‘bir şeyler yapmak isteyen biri’ olarak davranmak istediğinin altını çizdi. Tesla CEO’su, Twitter çalışanlarına şu açıklamayı yaptı:

“CEO olmanın biroldukça nazaranvi var. Ve ben yalnızca Twitter’ın süratli ve düzgün bir biçimde ilerlediğinden emin olmak istiyorum. misyon başlığının ne olduğu hakikaten umurumda değil. Fakat insanların muhakkak beni dinlemesi gerekiyor.”

Elon Musk’ın daha evvel kendi şirketleri SpaceX ve Tesla için de emsal şeyler dediğini hatırlatmak gerekiyor. Hatta Musk, CEO’luk vazifesi yerine farklı unvanlar kullanmayı tercih etmişti. Geçtiğimiz yıl Tesla idare şurasında alınan kararda kendisini “Techno King” (değişen teknolojinin Kralı) olarak seçmişti.

Musk ayrıyeten öteki bir röportajında ise idare heyetindeki durumların “uydurma” olduğuna inandığını söylemiş oldu. “Tüm bu başlıklar sıradançe uydurulmuştur. Yani CEO, CFO yahut baş hukuk müşaviri bir mana söz etmez” dedi.

Peki siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.