Elon Musk’tan başkanlık seçimi hakkında enteresan açıklama

AliDayı

New member
Elon Musk’tan başkanlık seçimi hakkında enteresan açıklama Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’tan 2020’de yapılan ABD Başkanlık seçimiyle ilgili olarak dikkat çeken bir açıklama geldi. ABD’li vatandaşların “daha az drama” istediği için Joe Biden’ı seçtiğini söz eden Musk, kendisine yakın olduğu düşünülen Trump’ı da eleştirmeyi ihmal etmedi.

Elon Musk ve ABD Lideri Joe Biden içindeki ipler bir sefer daha gerildi. Daha evvel Beyaz Saray’da düzenlenen MESKEN toplantısına Tesla’yı çağırmayan Biden, Musk’ın tenkitlerinden kaçamamıştı. Musk, Tesla’nın davet edilmemesi üzerine Biden’ı “insan formunda bir çorap kuklası” olarak tanımlamıştı.

Elon Musk: Beşerler daha az drama istediği için Biden’ı seçti

Dünyanın en varlıklı insanı
Elon Musk biroldukça kere faal siyaset yapmayacağını söylese de, siyaseti eleştirmeyi ihmal etmiyor. Musk’ın son açıklaması, 2020’de düzenlenen ABD Başkanlık seçimleriyle ilgili oldu.

Biden’s mistake is that he thinks he was elected to transform the country, but actually everyone just wanted less drama

— Elon Musk (@elonmusk) May 12, 2022Musk paylaştığı son tweette, “Biden’ın yanlışı, ülkeyi dönüştürmek için seçildiğini düşünmesi lakin aslında herkes daha az drama istiyordu” dedi. Tesla CEO’sunun “drama”dan kastettiği tam olarak muhakkak değil, lakin eski Lider Trump’ın biroldukça kez kusurlu açıklamalar ile gündemi gerginleştirdiğini görmüştük.

Elon Musk geçtiğimiz gün paylaştığı öbür bir tweette ise Trump’tan daha az bölücü bir adayın gerçek olacağını söylemiş oldu. Ayrıyeten eski Başkan’ın Twitter’a dönmesinde rastgele bir sorun görmediğini belirtti. bir daha de Trump’ın kendi toplumsal medya platformu Truth Social’de kalacağını biliyoruz.

“Daha az bölücü bir adayın 2024’te daha güzel olacağını düşünmeme karşın, Trump’ın Twitter hesabının geri verilmesi gerektiğini düşünüyorum.”


Elon Musk’ın siyasetçilerle ortası genel olarak yeterli olmasa da, Trump’ın “bölücü” olmasından dolayı seçilemediğini sav etti. bir daha de Trump’ın Twitter hesabının açılması gerektiğine inanıyor.

Pekala siz Elon Musk’ın ABD Başkanlık seçimleri hakkında fikirleriniz neler? Görüşlerinizi yorumlar kısmında ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.
 
Üst