Elon Musk’ın jetini takip eden genç, Twitter için harekete geçti

AliDayı

New member
Elon Musk’ın jetini takip eden genç, Twitter için harekete geçti Elon Musk’ın özel jetini takip ederek Twitter’dan paylaşan genç, milyarderin Twitter’ı satın alma teklifinden telaşlı üzere görünüyor. Musk tarafınca jetinin takip edilmemesi için uyarılan ve para teklifini reddeden Jack Sweeney için yolun sonu gelmiş olabilir.

Elon Musk’ın jetini takip eden gencin Twitter’ı kapatılacak mı?

Jack Sweeney daha evvel Tesla CEO’su Elon Musk’ın 5000 dolarlık hesap kapatma teklifini reddetmiş ve ücretsiz Tesla karşılığında hesabı silebileceğini söylemişti. Lakin Elon Musk Twitter’ı alırsa, Tesla’ya sahip olamadan hesabı kapanabilir.

Probably good for twitter but probably not me lol https://t.co/vAQm7Pj7g3

— Jack Sweeney (@JxckSweeney) April 14, 2022

Elon Musk’ın Twitter’ı alması durumunda hesabını kapatacağını düşünen 19 yaşındaki Jack Sweeney, paylaştığı son tweette “Oh hayır” diyerek telaşını gösterdi. Sweeney bunu takip eden başka açıklamasında ise, “Muhtemelen Twitter için düzgün benim için makûs (olacak)” biçiminde konuştu.

Elon Musk’ın Jeti” isimli hesabın halihazırda 400 binden çok takipçisi bulunuyor. Haziran 2020 yılında açılan hesap, aslında Elon Musk’ın jetini takip eden botlar tarafınca yönetiliyor. Sweeney, Musk’ın jetini bu botlar aracılığıyla izlediğini söylemiş oldu.

Elon Musk’ın özel jetine ait paylaşımları Twitter’dan yapan genç, milyarder ismin toplumsal medya platformunu satın alma teklifiyle ilgili olarak Insider’a açıklamalarda bulundu. Sweeney verdiği demeçte, “Gerçekten isterse benim hesabımı kapatabilir. Şaşırtan olmaz. Sonuçta bu Elon Musk, Twitter’ın şakacı ismi” dedi.

Ocak ayında Sweeney’e ulaşan ve 5000 dolar teklif eden Tesla CEO’su, bu durumun “güvenlik sorunu haline geldiğini” lisana getirmişti.

Toplumsal medya dünyasının yeni fenomeni haline gelen Elon Musk, şok bir adım atarak Twitter’ın tamamını satın almak istediğini duyurmuştu. Twitter’a yaklaşık 43 milyar dolarlık teklif yapan Musk için çabucak hemen karar çıkmadı.

Pekala ya sizce Elon Musk’ın jetini takip eden gencin Twitter hesabına ne olacak? Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.