Eğitime kar manisi: 8 vilayette eğitim durdu

bencede

Member
Yurt genelinde tesirini artıran kar niçiniyle pek epeyce vilayette eğitime verildi. Ülkenin kuzey kesitinde tesirini artıran ağır kardan dolayı 8 vilayet ve ilçelerde, valilikler ve kaymakamlıklar tarafınca yapılan açıklamalarla eğitime bir gün orta verildiği bildirildi.

GİRESUN

Giresun’un kimi ilçelerinde kar yağışı ve buzlanma niçiniyle taşımalı ile köy okullarında eğitime 24 Aralık Cuma orta verildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Çanakçı ilçesinin tamamında okulların bir gün müddetle tatil edildiği bildirildi.

Keşap, Espiye, Yağlıdere, Tirebolu, bakılırsale ve Eynesil ilçelerindeki köy okullarında eğitime bir gün orta verildiği belirtilen açıklamada, bu ilçelerin merkezlerinde bulunan okullarda ise eğitime devam edileceği, taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilerin ise bir gün müsaadeli sayılacağı söz edildi.

ORDU

Ordu’nun Mesudiye ilçesinde kar yağışı ötürüsıyla eğitime yarın orta verildiği bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, ağır kar yağışı ve olumsuz hava şartları niçiniyle Mesudiye ilçesinde eğitim öğretime 24 Aralık Cuma günü bir gün mühlet ile orta verildiği açıklandı.

Açıklamada, ilçedeki engelli ve gebe kamu vazifelilerinin de idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

ZONGULDAK

Zonguldak tesirli olan kar yağışı niçiniyle merkez, Devrek, Kilimli, Çaycuma, Gökçebey ve Alaplı ilçelerinde yarın yalnızca taşımalı eğitime, Ereğli ilçesinde ise birinci ve orta dereceli tüm okullar 1 gün mühletle tatil edildi.

Kentte 3 gündür devam eden kar yağışı niçiniyle merkez, Kilimli, Çaycuma, Devrek, Gökçebey ve Alaplı ilçelerinde yarın yalnızca taşımalı eğitime 1 gün müddetle orta verildi. Ereğli ilçesinde ise birinci ve orta dereceli tüm okullar 1 gün müddetle tatil edildi. Ayrıyeten engelli ve gebe kamu çalışanları da idari müsaadeli sayılacağı belirtildi.

ARTVİN

Artvin merkez ve birtakım ilçelerinde kar yağışı ve buzlanma niçiniyle eğitime orta verildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, vilayet merkezi ve birtakım ilçelerde tesirli olan çok soğuk havaya bağlı olarak meydana gelen buzlanma ve kar yağışı niçiniyle Artvin merkez ile Borçka, Murgul, Hopa, Arhavi ve Kemalpaşa ilçelerinde bugün eğitim öğretime bir gün mühletle orta verileceği bildirildi.

Açıklamada, kelam konusu yerleşim yerlerindeki engelli ve gebe kamu bakılırsavlilerinin idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

BARTIN

Bartın’da, ağır kar yağışı daha sonrası don ve buzlanma niçiniyle taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için okullara yarın orta verildi.

Bartın Valiliğinden yapılan açıklamada, kentte bu gece ve yarın sabah saatlerinde don ve buzlanma hadisesinin ulaşımda aksamalara niye olabileceği açıklandı.

Açıklamada, vilayetimizde bu gece ve yarın sabah saatlerinde don ve buzlanma olayının ulaşımda aksamalara niye olabileceği değerlendirildiğinden ilimiz genelinde yalnızca taşımalı eğitim öğretim kapsamındaki öğrencilerimiz için eğitim öğretime 24 Aralık Cuma günü bir gün mühletle orta verilmiştir.” sözü kullanıldı.

KASTAMONU

Kastamonu’nun Küre, İnebolu, Bozkurt, Abana ve Çatalzeytin ilçelerinde ağır kar yağışı niçiniyle eğitime bugün de orta verildi.

Kastamonu’da bilhassa kıyı bölgesinde kar yağışı tesirli olmaya devam ediyor. Ağır kar yağışı niçiniyle ulaşımda da aksaklıklar yaşanıyor. Bu kapsamda Kastamonu’nun Küre, İnebolu, Bozkurt, Abana ve Çatalzeytin ilçelerinde, kar yağışı niçiniyle eğitime bugünde orta verildi.

Ağır kar yağışı niçiniyle Küre, İnebolu, Bozkurt, Abana ve Çatalzeytin ilçelerinde, iki gündür eğitim ve öğretime orta verilirken 24 Aralık Cuma günü olan bugün de orta verildiği öğrenildi.