Don Matteo 14'ün başarısından Miss Fallaci'nin yeni macerasına

JacksonduS

New member
Maurizio Lastrico: Don Matteo dizisinden tiyatroya, ironisi ve yeteneği sayesinde halkın kalbini kazanan komedyen

İle ilgili 
Notizie.it editör ekibi 
Yayınlandığı tarih 17 Ekim 2024, 03:15

Uzun bir kariyere sahip komedyen, Maurizio Lastrico karakterinin Maria Chiara Giannetta'nın canlandırdığı Anna Oliveri ile evlendiği Don Matteo 14 dizisindeki Marco Nardi rolüyle genel izleyiciyi fethetti.

Ödüllendirici deneyimler

Ancak yakında Lastrico başarılı Rai 1 prodüksiyonunu bırakacak. “Profesyonel hayatımın en ödüllendirici deneyimlerinden biriydi. La Repubblica'ya gelişme ve insanların sevgisini kazanma fırsatım olduğunu söyledi: Terence Hill, Nino Frassica ve Maria Chiara Giannetta ile yapılan görüşmeler belirleyici oldu. Gerçekten yetenekli ve zeki, oyunculukta neredeyse bir Günahkar gibi; Kendimi daha çok Fognini'ye benzetiyorum. Beni karşılayanlara teşekkür ediyorum” dedi.

İade imkanı

Şimdilik setten ayrılmak kesin bir ayrılık olmasa da: “Geri dönme ihtimalini göz ardı etmiyorum; sezondan sezona da olsa gelecekte yeniden ortaya çıkma şansları var. Hepimiz aynı şeyi tekrarlamamanın daha iyi olacağına karar verdik.”

Bayan Fallaci ve ilk büyük aşkı

Lastrico, Oriana Fallaci'ye ithaf edilen filmin ardından şimdi de Miss Fallaci dizisinin kadrosunda yer alıyor ve burada La Repubblica ile paylaştığı ilk büyük aşkı, karmaşık bir ilişki olan Alfredo Pieroni'yi canlandırıyor.

Tiyatro tutkusu

Gerçek bir Cenevizli olarak ironik ve kendini küçümseyen biri olduğunu itiraf ediyor. Yakında her zaman annesinin desteğiyle tiyatro masalarına dönecek. «“Anne, tiyatroya geri dönüyorum”. Ve şöyle cevaplıyor: “Yani artık film yok mu?” Sonra her şeyin bitebileceği korkusu var. Sesini hep içimde duyuyorum; neredeyse yeterince dikkat edilmeme korkusuyla birden fazla aktiviteye katılma riski vardır. Süpermarketlerde veya kuaförlerde olduğu gibi insanların sevgisinden etkileniyor, insanların bağlılığını hissediyor ve zayıf noktalarımı biliyor. Yaptıklarıma heyecanlandıklarını ve güldüklerini görmek büyüleyici bir duygu.”

Annenin desteği

Kararsızlıklarına rağmen komedi dünyasına girmenin yolunu annesi sayesinde buldu: “Annemin yalnızca ortaokul diploması var ve beni Cenova'daki Teatro Stabile'de seçmelere katılarak kendimi sınamaya teşvik etti.” Daha önce kendi kararıyla değil, eğitimci rolünü de üstlenmişti. «Annem ve babam ayrıldıktan sonra psikologlardan destek aldım ve eğitimciler beni diğer gençlere yardım etmeye davet etti. Zor durumda olanlara yakın olmak, olaylara farklı bir perspektiften bakmayı öğretir. Varlıklı bir aileden gelmiyorum, sadece annem tarafından büyütüldüm…”.