Cehennem Melekleri ile “rockçı savaşı” ne olacak?

DunyaVatandasi

New member
Hells Angels ile birlikte Almanya’daki en büyük ve en tehlikeli rockçı kulübüdür. Ama Haydutlar tam olarak kim? Ve şu anda “rocker savaşında” nasıl? Yüksek rütbeli bir Bandido ile konuştuk.


Cehennem Melekleri ve Haydutların birbirlerine ateş ettikleri zamanlar oldu. Sokaklarda çok sayıda rockçı öldü. Uyuşturucu anlaşmalarında üstünlük, kırmızı ışık bölgesinde egemenlik ve bölge savaşlarıyla ilgiliydi. Düşman gruplar arasında sözde “rocker savaşı” şiddetlendi. Ancak birkaç yıl önce belli bir sükunet geri geldi – muhtemelen aldatıcı bir sükunet. Her halükarda Hells Angels’ın en büyük rakibi Bandidos MC’nin yapılarına bir göz atmakta fayda var.


t-online, Bandidos’un kıdemli bir üyesiyle konuşabildi. “Oktoberfest’teki bir hafta sonundakinden daha az yasa ihlali olduğunu” söylüyor. Soruşturma makamları olayları biraz farklı görüyor ve Haydutları OMCG, “Kanun Dışı Motosiklet Çeteleri” arasında sayıyor ve onları organize suçlar arasında sayıyor.


Kuruluş


Federal Kriminal Polis Bürosu’na göre grup 1966’da ABD’de, daha doğrusu Houston, Texas’ta kuruldu. Donald Eugene Chambers, yerel Bandidos kulüplerinin adı verilen ilk bölümü açtı. Adlarını, düzensiz yaşam tarzlarıyla rocker kulübü için bir model görevi gören Meksikalı haydutlardan alıyorlar. 1999’da, daha önce farklı isimlere sahip iki rocker kulübü Bandidos adını aldığında Almanya’ya geldiler. Dünya çapında faaliyet gösteren Bandidos sayısının şu anda iyi bir 5.000 olduğu tahmin ediliyor.


Organizasyon


Cehennem Melekleri’ne benzer şekilde, Haydutlar kesinlikle hiyerarşiktir, neredeyse askeri olarak organize edilmiştir. Her yerel bölümün, ilgili bölümün işlerinden sorumlu olan bir “Başkanı” vardır. Müfettişler, üyelerin rızası olmadan herhangi bir karar vermediklerini varsayarlar. Bunun altında, yapının kontrolünde “Başkan”ı destekleyen “Başkan Yardımcısı”, “Silahlı Çavuş” yer alır. Gezilerde grubu yöneten bir “Sekreter”, “Sayman” ve “Yol Kaptanı” da bulunmaktadır.


Üye olmak için, başvuru sahiplerinin genellikle birkaç yıl boyunca sadık yoldaşlar olduklarını kanıtlamaları gerekir. Bu şekilde, bir taraftar grubunun bir üyesi önce bir “takılma yeri”, sonra bir “olasılık” ve ancak o zaman bir “üye” olur.


başlıklar


Bandidos’un ayırt edici özelliği kukuletalı. Arkada, bölümün konumuyla birlikte Meksikalı haydutu görebilirsiniz, ön kısım sözde “yamalar” ile süslenmiştir. Bu yamalar o kişinin grup içinde sahip olduğu rolü gösterir, yani “Başkan”, “Sekreter” veya “Silahlı Çavuş”. Ancak yamalardan okunabilecek başka ayrıntılar da var.


Örneğin, bir Bandido’nun ne kadar şiddetli olduğu. Göğsünde “Merhamet beklemeyin” yazan yama işlenmişse, müfettişler bu Bandido’nun başka birini çoktan öldürdüğünü veya ciddi şekilde yaraladığını varsayıyorlar.


Almanya’daki bölümler


Haydutlar Almanya’da yaygındır. Hells Angels’a ek olarak, Almanya’nın en büyük rock kulübü olarak kabul edilirler. Kendi ifadelerine göre 73 farklı şubeleri ve ayrıca lokasyondan bağımsız diğer organizasyonları var. Bu bölümlerin iyi bir yarısı artık yasaklandı. Dünya çapında yasaklanan ilk fasıl, Almanya’nın en kuzeyindeki Neumünster’deydi.

Aralık ayında Bandidos Chapter Aachen kulüp binasının önünde polis memurları: zaten yasaklandılar.
Aralık ayında Bandidos Chapter Aachen kulüp binasının önünde polis memurları: zaten yasaklandılar.

Aralık ayında Bandidos Chapter Aachen kulüp binasının önünde polis memurları: zaten yasaklandılar. (Kaynak: dapd)

t-online, o dönemde yasaklı olan ve bugün hala örgütün üst düzey üyelerinden biri olan grubun bir üyesiyle konuşabildi. Neumünster’de kuzey bölümünün kurulmasıyla bir “monokültürün” sona erdiğini, yani Bandidos’un Cehennem Meleklerine karşı bir denge olduğunu söylüyor. Bir röportajda “Eyalet polisinde bile herkes bundan hoşlanmadı” diyor. 2008’den itibaren, bir rockçı savaşı sadece Schleswig-Holstein sokaklarında şiddetlenip ülke çapında manşetlere çıkmakla kalmadı.


En kuzeydeki eyaletteki polis, uzun süre kanlı çatışmadan bunaldı ve ciddi hatalar yaptı. Polisin kendi ifadelerine göre Bandidos Neumünster liderliğinde bir muhbiri yani güvendiği bir kişi olduğu daha sonra bir meclis soruşturma komisyonunda öğrenildi. Bu oldukça sorunlu çünkü suçlar bilerek polisin gözü önünde işlenmiş olabilir. Üst düzey bandido t-online, bu V-man skandalının polise “önemli ölçüde zarar vereceğini” ve sokaklardaki anlaşmazlığı yeniden alevlendireceğini söylüyor. Çatışmada herhangi bir savaş görmese bile. Bu “konuşuldu”.
 
Üst