CDU ilkokullarda cep telefonu kullanımını kısıtlamak istiyor

DunyaVatandasi

New memberCDU parti milletvekili Karin Prien, küçük çocukların artan medya tüketimini bir tehlike olarak görüyor. Partiniz ilkokullardaki özel cep telefonlarına karşı önlem almak istiyor.


CDU ilkokullardaki çocuklara yönelik cep telefonu kısıtlamalarını savunuyor. Parti genel başkan yardımcısı Karin Prien Pazartesi günü Berlin’deki CDU üst komite toplantılarının ardından yaptığı açıklamada, giderek daha küçük çocukların medya tüketiminin artmasının ciddi tehlikeleri de beraberinde getirdiğini unutmamak gerekir. Bu nedenle özel cep telefonu kullanımı genel olarak ilkokullarda hariç tutulmalıdır.


“Okulun, çocukların yalnızca özgürce öğrenebilecekleri değil, aynı zamanda anlamlı sosyal ilişkiler kurabilecekleri bir alan olması gerektiğine inanıyoruz.” Ve genç yaşta platformlar, ağlar ve mesajlaşma hizmetleri aracılığıyla zorbalığa veya şiddeti yücelten videolara erişimlerinin olması orada iyi değil. Schleswig-Holstein Eğitim Bakanı Prien, okulların somut kurallar koyabileceğini ve ebeveynleri de dahil edebileceğini açıkladı.


Spor da dahil olmak üzere okullardaki performans hedeflerine yönelik ödüller


Federal yönetim kurulu tarafından onaylanan bir görüş belgesine göre CDU, Prien’in de söylediği gibi kreşler ile okullar arasında daha iyi entegrasyondan yana. İlkokulda dil ve matematik becerilerinin daha fazla desteklenmesi gerekiyor. Bu da daha fazla matematik ve Almanca dersi ve ilkokullarda zorunlu okuma saatleri anlamına geliyor.


Temel dijital becerilere sahip daha iyi bir dijital eğitim de gereklidir. Prien ayrıca performans hedefinin bir bütün olarak okula ve okul sporlarına ait olduğunu söyledi. Bu daha fazla fırsat eşitliğine aykırı değildir.
 
Üst