Bebek saatlerce arabada kaldı ve öldü

DunyaVatandasi

New memberABD’de 11 aylık bir çocuk arabanın içinde hayatını kaybetti. Görünüşe göre birkaç saattir yalnız bırakılmıştı.


ABD’de saatlerce yalnız bırakılan bir arabada bir bebek ve bir köpek hayatını kaybetti. Bir kadın tutuklandı. Olay Salı günü Virginia’nın Newport News şehrinde meydana geldi.


Öğleden sonra bir adamın hastaneye gelip arabada çocuğunun öldüğünü söylemesi üzerine polis alarma geçti. York-Poquoson Şerifi bir basın toplantısında, acil servis çalışanlarının daha sonra içinde yaklaşık 11 aylık bir çocuğun cesedinin bulunduğu siyah bir çöp torbası bulduğunu söyledi.


Bebeğin bakıcının bakımında olduğu belirtildi. İki gündür çocuğa bakan 40 yaşındaki adamdan gece yarısından kısa bir süre sonra telefonla bir arkadaşına bir şeyler alması istendi. Yaşlı bir adama bakıyor ve evden çıkamıyor. Daha sonra küçük bir süpermarkete gitti, sigara ve elma suyu aldı ve ardından arkadaşının evine gitti. Çocuk ve köpek arabada kalırken kendisi uzun süre orada kaldı.


Polise göre, sabah sekizde eve gitti, arabanın camlarını kapattı ve uyudu; çocuğu veya köpeği araçtan indirmeden. Şerif Ron Montgomery, öğleden sonra 2.30 civarında bir telefon görüşmesiyle uyandı. Daha sonra arabaya baktığında çocuğun çoktan ölmüş olduğunu söyledi.


Bebek bakıcısı aynı gün tutuklandı. Çocuk ihmali ve hayvan zulmüyle suçlanıyor. Savcılık, suçlamanın cinayeti de kapsayacak şekilde genişletilip genişletilemeyeceğine karar vermek için otopsi yapılmasını beklemek istiyor. Basında çıkan haberlere göre polis havanın olağandışı sıcak olup olmadığına değinmedi.
 
Üst