Art Sokaklar’ın Ali’si sevenlerini yasa boğdu, Twitter sallandı!

AliDayı

New member
Art Sokaklar’ın Ali’si sevenlerini yasa boğdu, Twitter sallandı! Türk televizyon tarihinin en uzun ömürlü dizisi Art Sokaklar, Ali komisere veda etti. İstek Baba’nın kızı Pınar ile evli olan Ali’yi 40 yaşındaki ünlü oyuncu Alp Korkmaz canlandırıyor. Art Sokaklar’daki birtakım karakterlerin senaryo icabı ayrılmasına ve bir süre daha sonra geri dönmesine şahit olduk. Fakat Alp Korkmaz, dizi yayın hayatına başladığı günden itibaren 15 dönem boyunca devam etti ve hiç ayrılmamıştı.

Art Sokaklar, 13. dönem sonunda Metin’e (Furkan Göksel) veda etti. Eylül ayında yayınlanmaya başlayan 16. dönem ile Zeliş (Yüsra Geyik) ve Tekin (Onur Bay) karakterleri de diziden resmen çıktı. Daha evvel Hüsnü çoban için de “Arka Sokaklar’dan ayrıldı” tezi toplumsal medyada gündem olmuştu. Lakin karaktere hayat veren Özgür Ozan hala oynamaya devam ediyor.

Art Sokaklar seyircisi Ali için ne dedi?

Cuma günü yayınlanan 600. kısım ile Art Sokaklar’dan ayrılan Ali, hayranlarını yasa boğdu. Twitter’da kullanıcılar karakterin senaryo icabı ölmesine ait hüzünlerini lisana getirdi. Birtakım şahıslar ise Ali’nin vefatının üstünkörü ve kısa işlendiğini belirterek, olumsuz geri dönüşler sağladı. Dizinin birinci kısımlarına “Lale” lakabıyla anılan ve keskin nişancı nazaranvini üstüne alan Ali komiser artık yok.

Ali komiser karakteriyle hayatları birleşen Alp Korkmaz için Art Sokaklar seyircisi neler dedi? İşte toplumsal medyadan gelen tepkiler…

Arka sokaklar Ali'nin ölümüne o kadar ağladım yengem diyor Allah başka dert vermesin
🥺
🙄

— rojje.
⤵
(@delibime_1) October 23, 2021

lan ali'yi neden öldürdünüz?!#arkasokaklar

— büş (@hadiiabii) October 23, 2021

"Böyle veda olmaz Ali…
Seni alan ölümse, bize kalan hayat mı şimdi?"

Ali şehit oldu. Arka Sokaklar Lale’sini kaybetti. Ekip kardeşini kaybetti. Rıza Baba oğlunu kaybetti.
😞
😢
#arkasokaklar pic.twitter.com/jD1oQ11x67

— Mustafa Karagöz (@mstf_karagoz) October 22, 2021

Ali’ye veda… pic.twitter.com/c7J2O5tP0z

— arkasokaklarofficial (@arkaasokaklarrr) October 23, 2021

+Pınar!
-Ali!
+Eve mi gidiyorsun?
-Evet otobüs bekliyorum
+Ben bırakayım istiyosan
-Süper olur valla.#ArkaSokaklar600 #ArkaSokaklar #AliAkdoğan pic.twitter.com/IR46RiLQfn

— sacha
🇫🇷
(@93rightback) October 22, 2021

#ArkaSokaklar Bu İşte Bir Terslik Var Ali …..Olmaz Böyle Olmaz Ali pic.twitter.com/X3wgi7Ro0m

— Arka Sokaklar (@_ArkaSokaklar_) October 22, 2021

Arka Sokaklar'da Ali de ölmüş. Buna bana Zeynep'i hatırlattı nedense. Ali ve Zeynep arkadaşlığını hep çok sevmiştim.
😔
#ArkaSokaklar

— Def (@defneamadegil) October 22, 2021

Koskoca bi efsanenin daha sonuna geldik 16 sezon boyunca Ali Akdoğan karakterini canlandırdı ekipteki herkesle can ciğerdi şehit töreninde pınardan başka üzülen yoktu sanki yan karakter miş gibi tören yaptılar yakışmadı snaa arka sokaklar hoşçakal ali komiser #ArkaSokaklar600 pic.twitter.com/sCLPFrjKxX

— Emre Süner (@bestamiibalta) October 23, 2021

Sizce ben yatıp kalkıp Arka Sokaklar adlı dizide Ali'nin şehit haberini bekliyorummudur ? #ArkaSokaklar

— İrem (@Elelvandisli) October 16, 2021

Arka Sokaklar dizinin ilk bölümünden son bölümüne neşesi olan Ali'nin ölümü ile bitmiştir.#ArkaSokaklar pic.twitter.com/GlrMZQSyxC

— sacha
🇫🇷
(@93rightback) October 22, 2021

Arka sokaklar Ali ölmüş,16 yılık karakterin ölümünü 10 dk da geçiştirmişler.

— єsrα. (@esbeshy) October 23, 2021

Ali şehit olacak diye merak edip 600. bölümü izlerken ki benim sıfat-ül eşgal#AlpKorkmaz #ArkaSokaklar pic.twitter.com/E2zEEXWFGe

— ecem (@nochealp) October 22, 2021

Hüsnü çoban evlendi ve ali öldü.. arka sokaklar benim için bitmiştir

— kim (@kimsemkimimbos) October 22, 2021