16 yaşındaki genç kız, TikTok yardımıyla mevtten kurtuldu!

AliDayı

New member
16 yaşındaki genç kız, TikTok yardımıyla mevtten kurtuldu! Toplumsal medya hayatımızın çok değerli bir modülü. Bu niçinle pek çoğumuz günümüzün büyük bir kısmını burada geçiriyor, platformlarda gördüğümüz akımların kesimi oluyoruz. Çoklukla cümbüş gayeli olan bu durum, kimi vakit de öğretici olabiliyor.

Bunun son örneği kısa mühlet evvel ABD‘nin Kentucky eyaletinde yaşandı. 16 yaşındaki bir kız, kaçırıldı. her neyse ki TikTok isimli toplumsal medya platformundan öğrendiği bir el işaretini uygulayan genç, tehlikede olduğunun sinyalini vererek kendini kurtardı. İşte ayrıntılar…

TikTok yardımıyla yardım çağırdı!

Olay, bir süre evvel açıklanan bir polis raporu yardımıyla ortaya çıktı. Buna göre, 5 Kasım‘da polisi arayan bir motosiklet şoförü, trafikteki bir aracı ihbar etti. Araç içerisinde bulunan kızın kuşkulu tutumları olduğunu söyleyen şoför, tehlikedeyim manası veren bir el işareti yaptığını da belirtti.

Kanada Bayanlar Vakfı tarafınca geliştirilen üniversal yardım işareti

İhbar üzerine çabucak harekete geçen yetkililer, motosiklet şoförünün de sayesinde kuşkulu aracın anlık biçimde takip etmeyi başardı. çabucak sonrasında genç kız önü kesilerek durdurulan aracın ortasından sağ salim kurtarıldı. olayın çabucak akabinde gencin 2 Ekim‘de Kuzey Karolina’dan kaybolduğu belirtildi.

Yaşanan olay, gerçek kullanılan toplumsal medyanın ne kadar kıymetli olduğunu ve insanları bilgilendirme konusunda ne kadar faydalı olduğunu gösterdi. Pekala bu işaretin manası ne? Kanada Bayanlar Vakfı tarafınca tanıtılan acil durum el işareti, tüm dünyada bayanların gizlice yardım istemesi yahut düşüncede olduğunu göstermesi için kullanılan bir el işareti. Hareket üniversal olarak “Yardıma gereksinimim var” manasına gelir.

Pekala siz bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce TikTok üzere toplumsal medya platformları insanları bilinçlendirmek için daha verimli bir biçimde kullanılmalı mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.